Legfontosabb

Szklerózis

Aspirin ® (Aspirin ®) használati utasítás

Árak az online gyógyszertárakban:

Az aszpirin nem szteroid gyulladáscsökkentő gyógyszer, amelynek fájdalomcsillapító, lázcsillapító és aggregációgátló hatása van.

Kiadási forma és összetétel

Az aszpirin kerek, fehér tabletta formájában kapható, kissé domború és szélére lejtve. Minden tabletta 100 vagy 500 mg hatóanyagot - acetil-szalicilsavat - tartalmaz. A gyógyszer segédanyagai - kukoricakeményítő és mikrokristályos cellulóz.

A tablettákat 10 darab buborékcsomagolásban csomagolják. A kartoncsomagban 1, 2 vagy 10 buborékcsomagolás található.

Felhasználási javallatok

A gyógyszert fogak, fejfájás, menstruációs fájdalom, hátfájás, torokfájás, ízületi és izomfájdalom tüneti enyhítésére írják fel..

Az aszpirint magas testhőmérsékleten is használják megfázás és egyéb fertőző-gyulladásos betegségek esetén (15 évesnél idősebb gyermekek és felnőttek esetén).

Ellenjavallatok

Az aszpirin abszolút ellenjavallata:

  • Vérzéses diatézis;
  • A gyomor-bél traktus eróziós és fekélyes lézióinak súlyosbodása;
  • Szalicilátok vagy más nem szteroid gyulladáscsökkentő gyógyszerek szedése által okozott bronchiális asztma;
  • Túlérzékenység a gyógyszer összetevőivel;
  • Közös alkalmazás metotrexáttal heti 15 mg-nál nagyobb adagban;
  • Terhesség (I. és III. Trimeszter) és szoptatás.

Az akut hepatikus encephalopathia (Reye-szindróma) kialakulásának kockázata miatt az Aspirin nem javallt 15 év alatti gyermekek számára, akinek vírusos fertőzések okoztak akut légzőszervi fertőzéseket..

Óvatosan, a gyógyszert a következő betegségek és állapotok esetén alkalmazzák:

  • hyperurikaemiás;
  • Köszvény;
  • Bronchiális asztma;
  • Krónikus hörgő-tüdő betegségek;
  • Az orr polipózisát;
  • Emésztőrendszeri vérzés és a nyombél és a gyomor peptikus fekélye;
  • Károsodott máj- és / vagy vesefunkció;
  • II. Trimeszter.

Adagolás és adminisztráció

Lázas állapotok és közepes és alacsony intenzitású fájdalomszindróma esetén az Aspirin egyetlen adagja az utasítások szerint 0,5-1 g. A gyógyszer adagjai közötti szükséges intervallum legalább négy óra. Az aszpirin maximális napi adagja 3 g, vagy hat tabletta.

A gyógyszert szájon át, étkezés után (belsejében) kell bevenni, és bő folyadékkal le kell mosni..

Az aszpirin orvosával való konzultációjának időtartama nem haladhatja meg a három napot, ha lázcsillapítóként írják elő, és hét napot érzéstelenítőként..

Mellékhatások

A gyógyszerrel történő kezelés alatt a következő mellékhatások léphetnek fel:

  • Az idegrendszerből: fülzúgás és szédülés (általában túladagolás esetén fordul elő);
  • Az emésztőrendszerből: gyomorégés, hányinger, hányás, hasi fájdalom, fokozott májenzimek aktivitása, rejtett vagy nyilvánvaló vérzési tünetek a gyomor-bélrendszerben, amelyek eróziós és fekélyes léziókhoz és vashiányos vérszegénységhez vezethetnek;
  • A vérképző rendszerből: fokozott a vérzés kockázata;
  • Allergiás reakciók: hörgőgörcs, urticaria, anafilaxiás sokk és Quincke ödéma.

Különleges utasítások

Az Aspirinnak adott utasítások azt mondják, hogy ha műtéti beavatkozásra van szükség, akár egy kicsire is, például a fogkivonásra, akkor legalább 5-7 napig abba kell hagynia a gyógyszer szedését. Ennek oka az a tény, hogy az acetil-szalicilsav növeli a vérzési hajlamot..

Az olyan mellékhatások valószínűsége, mint a hörgőgörcs, növekszik hörgő asztmában, krónikus hörgő-tüdőbetegségekben és allergiás tünetekben szenvedő betegeknél.

Mivel az acetil-szalicilsav csökkenti a húgysav kiválasztását, az Aspirin használata akut köszvényt okozhat a betegségre hajlamos betegekben..

Az analógok

A következő gyógyszerek az Aspirin analógjai: Thrombo ACC, Aspirin Cardio, Nektrim Fast, Cardiopyrin, Aspirin 1000, CardiASK, Aspinat, Aspinat Cardio, Aspinat 300, Atsbirin, Zorex Morning, Acetalsaliciclic acid, ASK-Kardisperin, ASK-Kardispirin, ASK-Kardispirin, UPSA, Taspir, Trombogard 100, Trombopol.

A tárolás feltételei

A tablettákat a gyermekektől elzárva, 30 ° C hőmérsékleten tárolják. Az aszpirin lejárati ideje - 5 év.

Talált hibát a szövegben? Válassza ki és nyomja meg a Ctrl + Enter billentyűket.

Régi jó aszpirin. Vagy nem olyan kedves?

Az aszpirin sok ember számára ismert gyógyszer, amelynek kifejezett lázcsillapító és gyulladáscsökkentő tulajdonságai vannak. Ez a gyógyszer olcsó és nagyon hatékony, így minden otthoni gyógyszer-szekrényben kapható. De vajon valóban ártalmatlan-e, és hogyan kell helyesen alkalmazni a drogot, hogy ne károsítsák a testet? Lásd az utasításokat.

Olvassa el ezt a cikket:

A gyógyszer összetétele és tulajdonságai

Az aszpirin vagy acetil-szalicilsav nem szteroid gyulladáscsökkentő gyógyszer. A terméket több mint 100 éve használják az orvostudományban. De kevesen tudják, hogy ha egy fájdalomcsillapító, lázcsillapító és gyulladáscsökkentő hatású, egy gyógyszer, ha nem megfelelő módon használják, nagy károkat okozhat a szervezetben. Nézzük meg, hogyan és miért használhatja az eszközt, és megtudhatja, mi a nem megfelelő használata.

A szóban forgó gyógyszer csak egy hatóanyagot tartalmaz - az acetil-szalicilsavat. A gyógyszer formája tabletta. A hatóanyag mellett a gyógyszer kukoricakeményítővel és mikrokristályos cellulózzal is rendelkezik..

A gyógyszer farmakológiai csoportja a nem szteroid gyulladáscsökkentő gyógyszerek vagy NSAID-k. A kompozíció utasításaiból ismert egy erőteljes lázcsillapító, gyulladásgátló, fájdalomcsillapító hatás. Kis adag aszpirin segít:

  • a lázas állapotok, a láz elleni küzdelem;
  • a hőmérséklet csökkentése;
  • fájdalmas érzések kiküszöbölése (hatékony még akut, súlyos fájdalom esetén is);
  • növeli az interferon szintjét a testben;
  • fokozza a test védő tulajdonságait;
  • szív- és érrendszeri betegségek megelőzése, valamint a trombózis, szívroham kockázatának jelentős csökkentése;
  • minimalizálja a vérlemezke tapadását, és elnyomja azok funkcióit is;
  • csökkenti a szürkehályog kockázatát.

Az acetil-szalicilsav felhasználásának indikációi

Az aszpirin hatékony, ugyanakkor nem biztonságos gyógyszer. A gyógyszer nem megfelelő beadása, valamint a kompozíció nagy adagokban történő használata, ha meghaladja az alkalmazás gyakoriságát, kiszámíthatatlan következményekkel járhat. Meg kell érteni, hogy az acetil-szalicilsav nem csodaszer, hanem egy gyógyszer, amely segíti a fájdalom, láz, gyulladás kiküszöbölését. Nem befolyásolja a kóros állapot kiváltó okát..

Két vagy két pirula szedése előtt konzultáljon orvosával, és ismerkedjen meg az ellenjavallatokkal. Tehát megvédi magát a mellékhatásoktól.

Az aszpirint a fájdalom elleni küzdelemben használják:

A gyógyszer elősegíti a hőmérséklet minimalizálását, kiküszöböli a hőt fertőző vagy gyulladásos betegségek esetén. Az acetil-szalicilsavat bizonyos patológiák komplex kezelésére is használják - például nőgyógyászati ​​gyakorlatban. Heparinnal kombinálva írják elő a magzat viselő problémáira.

Adagolási és alkalmazási rend

Tablettákat kell inni étkezés után, sok vizet inni. A szokásos adag felnőtteknek 1 tabletta. A gyógyszert csak négy óra elteltével szabad újra bevenni. A maximális napi adag 6 tabletta, ami három grammnak felel meg.

A fájdalom kiküszöbölésére vegyen be egyszerre 0,5–1 gramm gyógyszert. Ha a gyógyszert az orvos ismerete nélkül szedik, akkor a fájdalom szindróma elleni küzdelemben csak egy hétig (egymást követő hétben) fogyaszthat tablettákat. Ha a fájdalom továbbra is fennáll, forduljon orvoshoz. Megvizsgálja, beállítja az adagot vagy megszünteti a gyógyszert.

Ha az aszpirint a láz kiküszöbölésére használják, a hőmérsékletet az ajánlott adagban csökkentve - legfeljebb 1 tablettát egyszerre, akkor a kezelés időtartama nem haladhatja meg a három napot..

A szív- és érrendszeri patológiák megelőzéséhez 0,5 tabletta ajánlott minden második nap. Először konzultáljon orvosával, ha van ellenjavallata.

Ne igyon a gyógyszert koffeinmentes italokkal (kávé, tea, Coca-Cola). Ezt megnöveli a központi idegrendszert stimuláló hatásuk fokozódása. 15 év alatti gyermekek nem szedhetnek aszpirint. A szülőknek fontolóra kell venniük ezt..

Az aszpirin szedésének ellenjavallata

Sokak számára ismert, hogy a gyógyszer hatalmas károkat okozhat a szövetekben és a szervekben, ha úgy veszi be, hogy először megbizonyosodott arról, hogy nincs ellenjavallat. Nem ajánlott a gyógyszert szedni az alábbiak miatt:

  • angina pectoris;
  • pajzsmirigy működési rendellenességei;
  • tartósan emelkedett vérnyomás;
  • vérzéses diatézis;
  • bronchiális asztma;
  • szív elégtelenség;
  • gyulladásos vagy fertőző májbetegségek;
  • májelégtelenség;
  • a vese, a húgyúti rendszer működési zavara;
  • veseelégtelenség;
  • gyomor- vagy nyombélfekély;
  • gyomorhurut.

Az aszpirin képes vékonyítani a vért, ezért gyakran használják a vérrögök kialakulásának megakadályozására, valamint a varikozusok esetén. De ha helytelenül, és az orvos receptje nélkül veszi a készítményt, akkor a készítmény szedése csökkentheti a vérlemezkék számát, ami végül vérzéshez vezethet.

A terhesség ideje alatt tabletták szedése ellenjavallt. Az acetilszalicilsav terhesség ideje alatt történő befogadása méh vérzésével, vetéléssel jár. Különösen veszélyes a terhesség utolsó hónapjaiban.

Szoptatás esetén a gyógyszer szedhető, de csak feltétlenül szükséges és a csecsemő etetésének kötelező ideiglenes megtagadása esetén.

Az abszolút ellenjavallatok mellett az orvostudományban létezik a "feltételes korlátozások" kifejezés. Például, ha sürgõsen kell szedni a gyógyszert köszvényes, diabetes mellitusban szenvedõk, valamint a nyomás rövid távú emelkedése esetén, orvoshoz kell fordulni, vagy korlátoznia kell a gyógyszer használatát..

Ha hajlamos a mandulagyulladásra, vagy nemrégiben szívrohamot szenvedett, akkor határozottan döntenie kell az Aspirinról..

Mellékhatások és túladagolás

A gyógyszer szedése orvos ismerete nélkül, a tévesen kiszámított adagok, amelyek meghaladják a tabletták használatának gyakoriságát, mellékhatások megjelenését mutatják..

  1. A gyomor-bélrendszerből. Lehet, hogy émelygés, hányás, éles fájdalom a hasban, a homályos lokalizáció, a vashiányos vérszegénység. Gyakran észlelik a gyomorvérzés kifejezett jeleinek előfordulását..
  2. A központi idegrendszer oldaláról. Fülzúgás, szédülés, ájulás.

A gyógyszer nem megfelelő beadását szintén elviseli: rossz közérzet, csalánkiütés, hörgőgörcs, anafilaxia, Quincke ödéma.

Túladagolás tünetei

Az acetil-szalicilsav túladagolása meglehetősen veszélyes állapot. Két fokú túladagolás van.

  1. Könnyen. Jellemzői a következő megnyilvánulások: émelygés, fülzúgás, rövid távú szédülés, zavar. A dózis beállításával normalizálhatja egészségét. Az adag csökkentése hozzájárul az állapot gyors javulásához. Bizonyos esetekben tanácsos az Aspirin elfogadását megszüntetni.
  2. Nehéz. A fő megnyilvánulások: láz, szív-, valamint légzési elégtelenség, metabolikus acidózis, kardiogén sokk. Súlyos túladagolás esetén sürgősségi orvosi ellátásra van szükség. A kórházban intézkedéseket hoznak a folyadékveszteség kompenzálására, valamint a test tisztítására. A betegnek szorbenseket kapnak, tüneti kezelést kell végezni.

Csodaszer vagy gyilkos - finom vonal

A gyógyszer vérző tulajdonságokkal rendelkezik - valójában megmentheti az ember életét. A trombózisra hajlamos emberek, valamint a korai szívinfarktusok és agyvérzések napi kis adagokban történő használata napi módon hozzájárul az ilyen patológiák megjelenésének megakadályozásához. De ennek ellenére is lehetetlen az orvos kinevezése nélkül elkészíteni a készítményt. És ezért.

  1. Az acetil-szalicilsav segít növelni a vérnyomást - a trombózisra hajlamos embereknél ez jelentősen instabil, és a gyógyszer szisztematikus használata a nyomás hirtelen növekedéséhez vezet, ami hipertóniás krízis kialakulásához vezet.
  2. A pénzeszközök elfogadása olyan embereknél, akiknek kórtörténetében vérzés fordul elő, hirtelen, súlyos vérzésekkel jár.
  3. Az aszpirin szedése súlyos a gyomor irritációjára, a gyomorhurut kialakulására és fekélyekre. A fejlődés kezdeti stádiumában ezeket a betegségeket csaknem tünetmentesség jellemzi, és az acetil-szalicilsav hosszan tartó használata csak súlyosbítja a helyzetet..

Tudományosan bizonyított, hogy az aszpirin segít megelőzni a rákot. Kísérletet hajtottak végre Angliában, amelyen 25 ezer ember vett részt. Minden nap négy éven át kaptak egy kis adagot a gyógyszert (57 mg). A kísérlet eredményei sokkit megleptek. Mint kiderült, a kompozíció használata hozzájárul a következőkhöz:

  • 60% -kal minimalizálja a nyelőcső-rák kockázatát;
  • 30% -kal csökken a rosszindulatú daganatok kialakulásának esélye a tüdőszövetben
  • 40% -kal alacsonyabb a bélrák esélye.

Az is ismertté vált, hogy a gyógyszer szisztematikus használata csökkenti a rák kiújulásának kockázatát. Az acetil-szalicilsavnak különös hatása van a vastagbélrák dinamikájára - a készítmény bevétele elősegíti a rákos sejtek számának csökkentését, valamint a betegség előrehaladásának megállítását..

Egy ilyen ártalmatlan gyógyszer használata, amint soknak tűnik, kiszámíthatatlan következményekkel járhat. De emellett a készítmény bevitele megakadályozza a veszélyes betegségek, különösen a rák kialakulását. A gyógyszer összes előnyeivel és hátrányával együtt csak szakemberrel folytatott konzultációt kell figyelembe venni. Légy éber, és ne felejts el - egészséged a kezedben van.

Aspirin® C

Használati utasítás

  • orosz
  • қазақша

Kereskedelmi név

Nemzetközi védjegy nélküli név

Dózisforma

Szerkezet

Egy tabletta tartalmaz

hatóanyagok - acetil-szalicilsav 400 mg; aszkorbinsav (C-vitamin) 240 mg.

segédanyagok: vízmentes nátrium-citrát, nátrium-hidrogén-karbonát, vízmentes citromsav, vízmentes nátrium-karbonát.

Leírás

Fehér, kerek alakú, lapos felületű tabletta, egyik oldalán, akár a másik oldalán is aláírva Bayer-kereszt alakú metszettel.

Farmakoterápiás csoport

Fájdalomcsillapítók, lázcsillapítók, mások. Szalicilsav és származékai Acetil-szalicilsav más gyógyszerekkel kombinálva.

ATX kód: N02BA51

Farmakológiai tulajdonságok

farmakokinetikája

Beadáskor az acetil-szalicilsav gyorsan felszívódik a gyomor-bélrendszerből. Az étel jelenléte a gyomorban jelentősen megváltoztatja az acetil-szalicilsav felszívódását. Az acetil-szalicilsav eloszlik a legtöbb szövetben és testfolyadékban. Behatol a vér-agy gátba (BBB).

A májban hidrolízissel metabolizálódik, szalicilsav képződésével, majd glicinnel vagy glükuroniddal konjugálva..

A szalicilsav körülbelül 80% -a kötődik a plazmafehérjékhez.

Az acetil-szalicilsav T1 / 2 értéke körülbelül 15 perc, a szalicilsav körülbelül 3 óra. A vesék választják ki, főleg szalicilsav formájában..

Orális alkalmazás után az aszkorbinsav felszívódik a vékonybélben egy nátrium-függő transzportrendszer részvételével; az abszorpció nem arányos a beadott dózissal. Orális alkalmazás után a Сmax 4 óra elteltével érhető el.

Könnyen behatol a fehérvérsejtekbe, a vérlemezkékbe, majd az összes szövetbe; lerakódik az agyalapi mirigy, mellékvesekéreg, máj, agy, tüdő, vese, bél fal, szív, izmok, lép, hasnyálmirigy hátsó lebenyében. Főként a májban metabolizálódik. Az aszkorbinsav fő metabolitjai a vizelettel ürülnek ki..

Gyógyszerhatástani

Az acetil-szalicilsav (ASA) a nem szteroid gyulladáscsökkentők (NSAID) csoportjába tartozik, fájdalomcsillapító, lázcsillapító és gyulladáscsökkentő hatással rendelkezik, és gátolja a vérlemezke-aggregációt. A hatásmechanizmus összekapcsolódik a COX, az arachidonsav metabolizmusának fő enzimének gátlásával, amely a prosztaglandinok prekurzora, amely fő szerepet játszik a gyulladás, fájdalom és láz patogenezisében..

Az acetil-szalicilsav fájdalomcsillapító hatása két mechanizmusból származik: perifériás (közvetett módon, a prosztaglandin szintézis elnyomásával) és központi (a prosztaglandin szintézis gátlása miatt a központi és perifériás idegrendszerben).

A prosztaglandinek termelésének csökkenése miatt ezek hatása a termoregulációs központokra csökken..

A vérlemezkékben a tromboxán A2 szintézisének visszafordíthatatlan megsértése az acetilszalicilsav trombocitaellenes hatását váltja ki.

Nagy adagokban történő alkalmazás esetén az acetil-szalicilsav gátolhatja a protrombin szintézisét a májban, és megnövelheti a protrombin idejét.

Az aszkorbinsav - egy vízben oldódó vitamin, fontos szerepet játszik a redox folyamatok szabályozásában, a szénhidrát anyagcserében, a vér koagulációjában, a szövetek regenerációjában és hozzájárul a test ellenállásának növekedéséhez.

Az aszkorbinsav a rendszer szerves része, amely megvédi a testet a szabad gyökök és más oxidánsok káros hatásaitól, és fontos szerepet játszik a gyulladásos folyamatokban és a leukociták hatásmechanizmusában is..

Az aszkorbinsav fontos szerepet játszik az intracelluláris mukopoliszacharidok szintézisében, amelyek a kollagén rostokkal együtt biztosítják a kapilláris falak szilárdságát..

Felhasználási javallatok

különféle eredetű fájdalomszindróma felnőttekben (fejfájás, fogfájás, torokfájás, migrén, izom- és ízületi fájdalom, hátfájás, menstruációs fájdalom)

megnövekedett testhőmérséklet felnőtteknél és 16 évesnél idősebb gyermekeknél megfázás és más fertőző és gyulladásos betegségek esetén.

Adagolás és adminisztráció

Menj be! Oldjon fel egy pezsgőtablettát egy pohár vízben, és igya meg. Gyenge, közepes intenzitású és lázas fájdalomszindróma esetén egy adag 1-2 pezsgőtabletta 4-8 órás intervallummal, a maximális egyszeri adag 2 pezsgőtabletta; a maximális napi adag nem haladhatja meg a 10 pezsgőtablettát.

Mellékhatás

bőrkiütés, anafilaxiás reakciók, hörgőgörcs, Quincke ödéma

hasmenés, émelygés, hányás, mellkasi fájdalom, csökkent étvágy; gyomor-bélrendszeri vérzés (hányás, mint például „kávédarálók”, fekete „kátrányos” széklet), máj elégtelenség

vérzéses szindróma (orrvérzés, ínyvérzés), megnövekedett véralvadási idő, trombocitopénia, vérszegénység, leukopénia, hosszabb vérzési idő

menstruációs hosszabbítás

Reye / Reye szindróma (progresszív encephalopathia: hányinger és izgathatatlan hányás, légzési elégtelenség, álmosság, görcsök; zsíros máj beszivárgás, hyperammonemia, emelkedett AST, ALT szint)

- intersticiális nephritis, fokozott prerenális azotémia

vér kreatinin és hiperkalcémia, akut vese

kudarc, nephotikus szindróma

- húgyúti rendellenességek (oktatás

oxalát-, cisztin- és / vagy urátkövek)

- a hasnyálmirigy izolált berendezésének gátlása, glucosuria,

glikogén szintézis gátlása

Ha bármilyen mellékhatás jelentkezik, azonnal abba kell hagynia a gyógyszer szedését és értesítenie kell orvosát.

- túlérzékenység az ASA-val, más szalicilátokkal vagy a gyógyszer bármely segédanyagával szemben

- gyomor-bél fekély

- vérzéses diatézis, hajlandóság vérzésekre, fokozott vérzés, vérzési rendellenességek (hemofília, von Willebrand-kór, telangiectasia, K-vitamin hiány, trombocytopenia)

- szalicilátok és NSAID-ok által kiváltott hörgő asztma

- kombinált alkalmazás heti 15 mg vagy annál nagyobb metotrexáttal

- terhesség és szoptatás

- egyidejű antikoaguláns kezelés

- 16 év alatti gyermekek, vírusos fertőzések által okozott akut légzőszervi fertőzésekkel, a Reye-szindróma kockázatának köszönhetően (encephalopathia és akut zsíros májbetegség, akut májelégtelenség kialakulásával).

Gyógyszerkölcsönhatások

Mivel a gyulladásgátló gyógyszerek csökkentik a metotrexát renalis clearance-ét és megszakítják a metotrexát plazmafehérjékhez való kötődését, az acetil-szalicilsav és a metotrexát együttes használata heti ≥ 15 mg dózisban ellenjavallt.

Az acetil-szalicilsav és antikoagulánsok (kumarin, heparin) együttes használata esetén megnő a vérzés kockázata a károsodott vérlemezke funkció és a gastrointestinalis nyálkahártya károsodása miatt..

A szalicilátokat tartalmazó egyéb NSAID-k nagy dózisaival (3 ≥g / nap) együtt történő együttes hatás fokozódása miatt nő a fekélyes léziók és a gyomor-bélrendszeri vérzés kockázata.

Uricosuric készítményekkel (benzbromaron, probenicid) kombinálva az uricosuric hatás csökkenése figyelhető meg (a húgysavnak a vesék versenyképes kiválasztása miatt).

Az acetil-spicilsav növeli a digoxin koncentrációját a vérplazmában.

Az acetil-szalicilsav nagy dózisai fokozják az antidiabetikus gyógyszerek (inzulin, szulfonilurea készítmények) hipoglikémiás hatását.

Más vérlemezke-gátló / trombolitikus gyógyszerekkel (ticlopidinnel) kombinálva a vérzés kockázata megnő.

Az acetil-szalicilsav ≥ 3 g / nap dózisú, diuretikumokkal történő együttes használatakor megfigyelhető a glomeruláris szűrés csökkenése (a prosztaglandinok vese általi szintézisének csökkenése miatt)..

A szisztémás glükokortikoidok (kivéve az Addison-kór pótló kezelésében alkalmazott hidrokortizonot) csökkentik a szalicilátok koncentrációját a vérplazmában, ami növeli a szalicilát-túladagolás kockázatát a glükokortikoszteroid kezelés abbahagyása után.

Az acetil-szalicilsav ≥ 3 g / nap dózisban történő alkalmazásának és az angiotenzin konvertáló enzim (ACE) gátlók együttes alkalmazásának hátterében megfigyelhető az ACE-gátlók glomeruláris szűrésének csökkenése, amelyet az antihipertenzív hatás csökkenése kísér..

Az acetil-szalicilsav fokozza a valproinsav toxikus hatását.

Az alkohol növeli a vérzési időt és az acetil-szalicilsav káros hatását a gyomor-bél nyálkahártyájára.

Az aszkorbinsav növeli a szalicilátok, az etinil-ösztradiol, a benzilpenicillin és a tetraciklinek vérében a szalicilátok vérkoncentrációját, csökkenti az orális fogamzásgátlókat.

Csökkenti a kumarinszármazékok antikoaguláns hatását.

Javítja a vaskészítmények bélben történő felszívódását.

Növeli az összes Cl-etil-alkoholt.

Kinolin-gyógyszerek, kalcium-klorid, szalicilátok, kortikoszteroidok, hosszan tartó alkalmazás esetén kimerítik az aszkorbinsav tartalékait.

Különleges utasítások

Az acetil-szalicilsav kiválthatja a hörgő asztma vagy más allergiás reakciók rohamait. A kockázati tényezők a páciens kórtörténetében asztma, szénanátha, orrpolipózis, krónikus légúti megbetegedések, valamint más gyógyszerekkel szembeni allergiás reakciók (pl. Viszketés, csalánkiütés, egyéb bőrreakciók).

Az acetil-szalicilsav azon képessége, hogy gátolja a vérlemezke-aggregációt, fokozhatja a vérzést műtéti beavatkozások alatt és után (beleértve a kisebb beavatkozásokat is, mint például a fogkivonás). A vérzés kockázata növekszik az ASA nagy dózisú alkalmazásával.

Kis adagokban az acetil-szalicilsav csökkenti a húgysav kivonást, ami a köszvény kialakulásához vezethet azoknál a betegeknél, akiknél a kiürülés kezdetben alacsony, ami érzékeny betegekben köszvény akut rohamát okozhatja.

A gyógyszer egy adagja 933 mg nátriumot tartalmaz, amelyet figyelembe kell venni a sómentes diéta esetén..

A gyógyszernek a járművezetés képességére gyakorolt ​​hatásának vagy a potenciálisan veszélyes mechanizmusok tulajdonságai

Overdose

Tünetek: csengés a fülben, halláskárosodás érzése, fejfájás, szédülés. Később láz, hiperventiláció, ketózis, légzőszervi alkalózis, metabolikus acidózis, kóma, érrendszeri elégtelenség, légzési elégtelenség, súlyos hypoglykaemia alakulhat ki.

Kezelés: hányást vagy gyomormosást kell indítani, írjon elő aktív szenet és hashajtót. A további kezelést szakosodott osztályon kell elvégezni.

Kiadási forma és csomagolás

2 tabletta kontúronként bezjacheykovoy papír csomagolás, laminált alumínium fóliával.

5 kontúrcsomagot, valamint az orvosi és orosz nyelvű orvosi használati utasításokat kartoncsomagolásban kell elhelyezni.

Tárolási feltételek

Legfeljebb 25 ° C hőmérsékleten tárolandó.

A gyermekektől elzárva tartandó!

Szavatossági idő

A csomagoláson feltüntetett lejárati idő után ne használja fel.

Gyógyszertári nyaralási feltételek

Gyártó

Bayer Bitterfeld GmbH, Németország

OT Grappin, Salegaster Highway 1, 06803 Bitterfeld-Wolfen, Németország.

A regisztrációs igazolás jogosultjának neve és országa

Bayer Consumer Car AG, Svájc

Azon szervezet címe, amely elfogadja a fogyasztók által a termékek (áruk:

Utca. Timiryazev, 42, "Expo City" üzleti központ, Pav. tizenöt

Aszpirin

Használati útmutató:

Árak az online gyógyszertárakban:

Az aszpirin a nem szteroid gyulladáscsökkentők csoportjába tartozik..

Kiadási forma és összetétel

A gyógyszertári láncokban a gyógyszer tabletta formájában kerül forgalomba, amelynek fő hatóanyaga a szalicilsav. Egy tabletta tartalma 100 vagy 500 mg. A tabletta fehér, ferde szélekkel, alakja mindkét oldalán domború. Az egyik oldalon a Bayer márkanév formájában látható benyomás, a másik oldalon az „Aspirin 0.5” felirat található..

A készítmény segédanyagai a kukoricakeményítő és a mikrokristályos cellulóz.

A 10 mg acetil-szalicilsavat tartalmazó 10 tabletta tablettát kontúrcellákba csomagolják és kartondobozokba zárják. Az 500 g anyagot tartalmazó, azonos mennyiségű tablettákat buborékcsomagolásba csomagolják. Egy kartoncsomagolásban 1, 2 vagy 10 buborékcsomagolás található.

Felhasználási javallatok

Az aszpirint fejfájás, fogfájás és egyéb fájdalom tüneteinek enyhítésére javasolják (torokban, menstruáció alatt, izmokban és ízületekben, hátul). Az aszpirin emelt testhőmérsékleten is javasolt fertőző és gyulladásos betegségek esetén felnőttek és 15 évesnél fiatalabb gyermekek esetén..

Ellenjavallatok

Az Aspirin-kezelési útmutató felsorolja azon betegségek listáját, amelyekben meg kell tagadnia a gyógyszer szedését:

  • Vérzéses diatézis;
  • A gastrointestinalis traktus eróziós és fekélyes betegségei akut fázisban;
  • Nem szteroid gyulladáscsökkentők (beleértve a szalicilátokat) által okozott bronchiális asztma.

Ezen túlmenően az aszpirin használata nem javasolt terhes nőknek (1. és 3. trimeszter), szoptatás alatt álló nőknek, az aszpirin-összetevőkkel szemben túlérzékeny embereknek, valamint azoknak a betegeknek, akik heti 15 mg-ot meghaladó metotrexátot kapnak..

A vírusfertőzések által Aspirinnal okozott akut légzőszervi fertőzések 15 évesnél fiatalabb gyermekeknél tilos a Reye-szindróma (encephalopathia és akut zsíros májbetegség) kialakulásának nagy esélye miatt..

Az aspirint óvatosan kell alkalmazni köszvényben, antikoagulánsok, hiperuremia, gastrointestinalis fekély, orrpolipózis, hörgő asztma, hörgők vagy tüdő krónikus betegségek, vese- vagy májfunkciók károsodása esetén a terhesség második trimeszterében..

Adagolás és adminisztráció

Az adagolást a betegség típusától és a tünetek súlyosságától függően választják meg..

Tehát enyhe vagy mérsékelt fájdalomszindróma esetén, valamint lázas állapotok esetén az Aspirin használati utasításában javasolt egyszeri adag 0,5-1 g gyógyszer, míg a maximális egyszeri adag 1 g. Az adagok között 4 órás intervallumokat kell betartani. A maximális napi adag 6 tabletta vagy 3 g aszpirin.

A tablettákat szájon át, étkezés után, a szükséges mennyiségű folyadékkal kell bevenni.

Nem ajánlott gyógyszeres kezelés nélkül orvosi rendelvény nélkül 7 napnál hosszabb ideig érzéstelenítőként és 3 napnál hosszabb ideig lázcsillapítóként..

Mellékhatások

A gyomor-bélrendszerből származó aszpirin mellékhatásai a következők: hányás, gyomorégés, émelygés, hasi fájdalom, fokozott májenzimek; gyomorvérzés tünetei (nyilvánvaló és rejtett), amelyek vashiányos vérszegénységet, eróziós és fekélyes elváltozásokat okozhatnak a gyomor-bélrendszerben.

A központi idegrendszer oldaláról fülzúgás és szédülés figyelhető meg, amelyek általában az acetil-szalicilsav túladagolásának jelenségét jelzik.

Az allergiás reakciók között a csalánkiütés, anafilaxiás sokk, Quincke ödéma, hörgőgörcs.

Lehetséges megnövekedett vérzési idő.

Különleges utasítások

Az aszpirin használata provokálhatja a hörgőgörcsöket, a hörgőasztma rohamait és más túlérzékenységi reakciókat az abban található acetil-szalicilsavval kapcsolatban. A kockázati tényezők közé tartozik a hörgő asztma, láz, orrpolipok, krónikus tüdő- és / vagy hörgőbetegségek, allergiás tünetek (beleértve az allergiás rhinitist, bőrkiütés).

Az acetil-szalicilsav növeli a vérzési hajlamot, ami azzal a sajátosságával jár, hogy gátolja a vérlemezke-aggregációt. Ebben a tekintetben meg kell szüntetni az Aspirin szedését 5-7 nappal a műtét előtt, hogy megakadályozzák a fokozott vérzést a műtét alatt és után.

Köszvényes betegeknek figyelembe kell venniük az acetil-szalicilsav azon képességét, hogy csökkentse a húgysav kiválasztását a testből, ami kiválthatja a köszvény akut rohamait..

Az analógok

Az alábbiakban felsoroljuk azokat a gyógyszereket, amelyek hatásmechanizmusa és összetétele hasonló az Aspirinéhez:

  • Acelisinum;
  • Acepar;
  • Aspivitis
  • Citramon
  • Excedrine;
  • Uppsarin Upps et al.

A tárolás feltételei

Amint azt az aszpirinra vonatkozó utasítások megjegyzik, a gyógyszer a felszabadulástól számított öt évig alkalmazható.

Ajánlott a gyógyszert legfeljebb 30 fokos hőmérsékleten tárolni, a gyermekektől elzárva.

Talált hibát a szövegben? Válassza ki és nyomja meg a Ctrl + Enter billentyűket.

Aspirin: használati utasítás

Az aszpirin gyógyszer olyan nem szteroid gyulladáscsökkentő gyógyszerekre utal, amelyek kifejezett lázcsillapító, gyulladáscsökkentő és fájdalomcsillapító hatással rendelkeznek. A gyógyszert különféle eredetű fájdalom-szindróma tüneti kiküszöbölésére és a testhőmérséklet csökkentésére lázas körülmények között, különféle fertőző és gyulladásos patológiák hátterében. Az aszpirin ellenjavallt 15 év alatti gyermekeknek, szoptató nőknek, valamint a terhesség I. és III. Trimeszterében, ha vérzéses diatézissel, emésztőrendszeri fekélyek súlyosbodásával, hörgő asztmával, NSAID-k szedésekor és túlérzékenységgel jár..

Dózisforma

Az aszpirin tabletta formában kapható..

10 tabletta buborékcsomagolásban kerül felhasználásra. A kartoncsomagban 1, 2 vagy 10 buborékcsomagolás található.

Leírás és összetétel

Az aszpirin egy kerek, bikonvex, fehér színű tabletta, egyik oldalán Bayer-kereszttel, a másik oldalán ASPIRIN-vel gravírozva..

1 tabletta 500 mg acetil-szalicilsavat tartalmaz.

  • kukoricakeményítő;
  • mikrokristályos cellulóz.

Farmakológiai csoport

Az aszpirin gyógyszer a nem szteroid gyulladáscsökkentők csoportjába tartozik. Az acetil-szalicilsav, amely a gyógyszer aktív komponense, kifejezett fájdalomcsillapító, gyulladáscsökkentő és lázcsillapító hatással rendelkezik. A gyógyszer terápiás mechanizmusa a prosztaglandinok szintézisében közvetlenül részt vevő ciklooxigenáz enzimek gátlása..

Az aszpirin 500–1000 mg adagjának alkalmazásakor a gyógyszert lázcsillapítóként használják megfázás vagy influenza esetén, valamint fájdalomcsillapítóként ízületi fájdalomra, myalgiára és más fájdalmakra. Az acetil-szalicilsav képes gátolni a vérlemezke-aggregációt azáltal, hogy blokkolja a vérlemezkékben a tromboxán A2 mediátor szintézisét.

Felhasználási javallatok

Az Aspirin gyógyszer javallatos a betegek számára fájdalom és láz kiküszöbölésére.

Felnőtteknek

Az aszpirin használatának javallatai:

  • fogfájás és fejfájás, myalgia és ízületi fájdalom, menstruációs fájdalom, hát- és torokfájdalom tüneti kezelése;
  • láz és láz megfázással és egyéb fertőző-gyulladásos betegségekkel.

Gyerekeknek

A 15 évesnél idősebb serdülők hasonló patológiák esetén felírják az aszpirint. 15 év alatti gyermekek számára a gyógyszer ellenjavallt.

Terhesség és szoptatás ideje alatt

A szoptatás ideje alatt, valamint a terhesség I. és III. Trimeszterében tilos Aspirin gyógyszert szedni. A terhesség második trimeszterében a gyógyszert rendkívül óvatosan szedje.

Ellenjavallatok

Az Aspirin gyógyszer ellenjavallt az alábbi állapotokban:

  • vérzéses diatézis;
  • gyermekek életkora 15 évig;
  • I. és III. Terhesség;
  • a gyomor-bél nyálkahártya eróziós és fekélyes lézióinak súlyosbodása;
  • túlérzékenység az acetil-szalicilsavval, más NSAID-okkal vagy a tabletták más összetevőivel szemben;
  • laktációs időszak;
  • a metotrexát egyidejű használata hetente legalább 15 mg dózisban;
  • hörgő asztma szalicilátokkal vagy más NSAID-okkal.
  • II. Trimeszter;
  • bronchiális asztma;
  • köszvény;
  • polipok az orrüregben;
  • a bél vagy gyomor fekélyes léziói (anamnézist is beleértve);
  • hyperurikaemiás
  • antikoagulánsok egyidejű használata;
  • a tüdő vagy a hörgő patológiája krónikus formában;
  • a máj és / vagy a vesék működésének károsodása.

Adagolás és adminisztráció

Az aszpirint étkezés után szájon át kell bevenni, és sok tiszta vízzel (legalább 200 ml) kell ivni a tablettát..

Felnőtteknek

Fájdalom és láz kezelésekor a gyógyszer egyetlen adagját ajánlott bevenni 500–1000 mg dózisban. A maximális napi adag 3000 mg vagy 6 500 mg tabletta. A gyógyszer újbóli bevételéhez 4 órás intervallumot kell tartani.

A kezelés időtartama nem haladhatja meg a 7 napot Aspirin érzéstelenítőként történő bevétele esetén és 3 nap a lázcsillapítóként történő alkalmazás esetén..

Gyerekeknek

15 év alatti gyermekek számára az Aspirin szedése szigorúan ellenjavallt. A 15 éven felüli gyermekek ugyanúgy szedhetik a gyógyszert, mint a felnőtt betegek.

Terhesség és szoptatás ideje alatt

A terhesség I. és III. Trimeszterében, valamint a szoptatás ideje alatt tilos Aspirint szedni. A II trimeszterben a gyógyszert óvatosan kell venni az előzetes egyedi adag kiszámításakor.

Mellékhatások

Az aszpirin alkalmazásával leggyakrabban a következő mellékhatások jelentkeznek:

  • a vérzés explicit vagy látens megnyilvánulása a gastrointestinalis szervekben;
  • zaj a fülekben;
  • magas a vérzés kockázata;
  • csalánkiütés;
  • gyomorégés;
  • a gyomor-bél nyálkahártya eróziós és fekélyes léziói (beleértve a perforációt);
  • angioödéma;
  • szédülés;
  • hányinger és hányás;
  • szédülés;
  • anafilaxiás sokk;
  • fokozott májenzimek aktivitása;
  • hörgőgörcs;
  • Vashiányos vérszegénység.

Kölcsönhatás más gyógyszerekkel

Az acetil-szalicilsav glükokortikoszteroidokkal, etil-alkoholt tartalmazó készítményekkel és alkoholtartalmú italokkal történő egyidejű használata esetén növekszik az Aspirin negatív hatása a gastrointestinalis nyálkahártyára, és nő a belső vérzés kockázata..

A magnéziumot vagy az alumínium-hidroxidot tartalmazó antacidek csökkentik az aszpirin felszívódását a gyomor-bélrendszerből.

Az acetil-szalicilsav fokozza az NSAID-ok, a kábítószer-fájdalomcsillapítók, a metotrexát toxicitását, az orális hipoglikémiás szerek, az indirekt antikoagulánsok, a heparin, a szulfonamidok, a vérlemezke-aggregáció gátlóinak és a trijódtironin hatását.

Az aszpirin csökkenti a vérnyomáscsökkentő gyógyszerek, uricosuric szerek és diuretikumok hatékonyságát.

Az acetil-szalicilsav növeli a barbiturátok, digoxin és lítiumkészítmények koncentrációját a vérszérumban.

Különleges utasítások

Az aszpirin használatakor hörgő asztma rohama, hörgőgörcs és egyéb túlérzékenységi tünetek fordulhatnak elő. A kockázati tényezők magukban foglalják a polipok jelenlétét az orrüregben, a hörgő asztmát és az anamnézisben allergiás patológiákat, lázat, krónikus hörgő- és tüdőbetegségeket.

Az acetil-szalicilsav 15 évesnél fiatalabb gyermekeknél történő alkalmazásánál növekszik a Reye-szindróma kialakulásának kockázata vírusfertőzés jelenlétében.

A közelgő műtéti beavatkozás (beleértve a kisebb műtéteket, mint például a fogkivonás) esetén mérlegelni kell az Aspirin szedése közben a vérzés kockázatának növekedését. A negatív következmények elkerülése érdekében javasoljuk, hogy hagyja abba az acetil-szalicilsav szedését 5-7 nappal a műtét előtt, és figyelmeztessen orvosa a gyógyszer szedésére..

Az aszpirin a húgysav kiválasztásának lelassulása miatt akut köszvénytámadást okozhat.

Gyógyszertárakból, vény nélkül.

Overdose

Az aszpirinnal történő enyhe mérgezés tünetei a következők:

  • tudatzavar;
  • halláskárosodás;
  • hányinger;
  • fejfájás;
  • zaj a fülekben;
  • szédülés;
  • hányás.

Amikor megszünteti vagy csökkenti a terápiás adagot, kiküszöböli ezeket a következményeket.

Súlyos aszpirinmérgezés tünetei:

  • hiperventilláció;
  • Kardiogén sokk;
  • hipoglikémia;
  • légzőszervi alkalózis;
  • légzési elégtelenség;
  • ketózis;
  • láz;
  • metabolikus acidózis;
  • kóma.
  • azonnali kórházi ápolás;
  • nagy mennyiségű aktív szén használata;
  • kényszer lúgos diurezis;
  • gyomormosás;
  • hemodialízissel
  • folyadékveszteség feltöltése;
  • tüneti kezelés.

Tárolási feltételek

Az Aspirin gyógyszert gyermekektől elzárva, legfeljebb 30 ° C hőmérsékleten kell tárolni.

Felhasználhatósági idő - 5 év..

Az aszpirin analógjai

Mivel a mellékhatások széles skálája és a gyógyszer alkotóelemeinek lehetséges intoleranciája van, az orvosnak ki kell választania egy ezzel egyenértékű gyógyszerpótlót. Az Aspirin gyógyszernek számos hatékony analógja van.

Uppsarin Upps

Ez az aszpirin közvetlen analógja. A termék felszabadulásának formájában különbözik, amelyet pezsgő oldódó tabletták képviselnek. Kifejezett lázcsillapító és fájdalomcsillapító tulajdonságai vannak. A terápiás időszakban az aszpirin közvetlen helyettesítőjeként szolgálhat.

Aszpirin C

Az acetil-szalicilsav mellett a gyógyszer aszkorbinsavat is tartalmaz. Az aszkorbinsav hozzáadása csökkentheti az acetil-szalicilsav negatív hatását a gastrointestinalis nyálkahártyára, ami jelentősen csökkenti az ellenjavallatok és a mellékhatások spektrumát. Az aszpirin C fájdalom és láz kiküszöbölésére szolgál. Az aszpirinnel ellentétben ellenjavallt diabetes mellitusban, urolithiasisban és szívelégtelenségben..

Citramon

Ez egy kombinált szer, amely acetil-szalicilsavat, paracetamolt és koffeint tartalmaz. A gyógyszer erősebb lázcsillapító és fájdalomcsillapító hatással rendelkezik az aszpirinnel összehasonlítva. Fertőző és gyulladásos betegségek esetén fájdalom és láz kezelésére alkalmazzák. Az aszpirinnel ellentétben a Citramonnak a kombinált összetétel miatt szélesebb körű ellenjavallatokkal és mellékhatásokkal rendelkezik.

Az aszpirin ára

Az aszpirin gyógyszer átlagos költsége a moszkvai gyógyszertárakban 280-320 rubel. (10 tabletta).