Legfontosabb

Agyvelőgyulladás

MŰKÖDT FÁNY FÁJÁNAK! *

Latin név: Ascophenum-P

ATX kód: N02BA71

Hatóanyag: acetil-szalicilsav + koffein + paracetamol (acetil-szalicilsav + koffein + paracetamol)

Gyártó: Pharmstandard OJSC, Oroszország

Leírás lejárt: 10.26.17

Ár az online gyógyszertárakban:

Askofen-P - fájdalomcsillapító és lázcsillapító hatású kombinált gyógyszerekkel kapcsolatos gyógyszer.

Hatóanyag

Acetil-szalicilsav + koffein + paracetamol (acetil-szalicilsav + koffein + paracetamol).

Kiadási forma és összetétel

Ennek a gyógyszernek a felszabadulási formája lapos hengeres fehér tabletta, lemezes és kockázatos.

Tabletek1 fül.
acetil-szalicilsav200 mg
paracetamol200 mg
koffein40 mg
Segédanyagok: burgonyakeményítő, povidon (alacsony molekulatömegű polivinilpirrolidon orvosi), sztearinsav, talkum, kalcium-sztearát, KE-10-12 szilikon emulzió, vazelin olaj VGM-30M.

Felhasználási javallatok

  • fejfájás és fogfájás;
  • migrén;
  • neuralgia (akut, súlyos, égő fájdalom, amely az ideg törzsén vagy az ágain keresztül terjed);
  • ízületi fájdalom (ízületi fájdalom);
  • myalgia (izomfájdalom);
  • fájdalmas menstruáció.

A gyógyszert lázas állapotokhoz használják, amelyeket megfázás és / vagy reumás betegségek okoznak..

Ellenjavallatok

Kategorikusan ellenjavallt gyomor / nyombélfekélyek esetén és gyomor-bél vérzés esetén, függetlenül attól, hogy ezeket a feltételeket jelenleg megfigyelik, vagy a múltban átkerültek-e.

Ellenjavallatok a felhasználásra:

  • súlyos károsodott máj- / vesefunkció;
  • terhesség és a szoptatás időszaka;
  • vérzéses diatézis (magas vérzéssel jár);
  • egyéni intolerancia a gyógyszert alkotó komponensek iránt.

Nagyon óvatosan kell alkalmazni a hörgő asztmát és köszvényt (ízületi betegség).

Ezt a gyógyszert nem ajánlják 15 év alatti gyermekeknél, bárányhimlővel vagy influenzával, mivel ebben az esetben nagy a valószínűsége, hogy szövődmények alakulnak ki..

Használati utasítás Askofen-P (módszer és adagolás)

A gyógyszert felírják 1-2 tabletta naponta 2-3 alkalommal, szájon át. A gyomor-bélrendszeri irritáló hatás csökkentése érdekében a gyógyszert ajánlott tejjel vagy lúgos ásványvízzel történő étkezés után bevenni..

A maximálisan megengedett napi adag 6 tabletta. Az adagok közötti intervallumnak legalább 4 órának, károsodott vese- vagy májfunkciójú betegeknek - 6 órának kell lennie.

A kezelés időtartama 5 nap érzéstelenítőként és 3 nap a hőmérséklet normalizálása érdekében..

Az orvos előírásai szerint a gyógyszer adagolása és a kezelési folyamat megnövelhető.

Mellékhatások

Először is, ennek a gyógyszernek a mellékhatásai befolyásolják az emésztőrendszert. Ebben az esetben a nyálkahártya romlása, az eróziós folyamatok súlyosbodása, a vérzés kialakulása lehetséges. Mindezt fájdalmas érzés és hányinger kíséri..

Ritka esetekben a Askofen-P szedése a vese / máj működési zavarához vagy a vér összetételéhez vezethet.

A gyógyszer egyes alkotóelemeinek egyéni intoleranciája előfordulhat csalánkiütésben vagy hörgőgörcsben.

Overdose

A Askofen-P túladagolása a gyomor fájdalmában, a hallás- / látáskárosodásban és az emésztőrendszeri zavarban nyilvánul meg..

Ha ennek a gyógyszernek a dózisát jelentősen túllépték, lehetséges kóma.

A szervezet mérgezésével ezzel a gyógyszerrel azonnal ki kell öblíteni a gyomrot, és tüneti kezelést kell végezni.

Az analógok

Analógok ATX kód alapján: Aquacitramone, Acifein, Parkocet, Citramarine, Excedrine, Coficil-Plus.

Ne döntsön önmagában a gyógyszer cseréjéről, forduljon orvoshoz.

gyógyszerészeti hatás

  • Az acetil-szalicilsav szolgál fő hatóanyagként, ez biztosítja a prosztaglandinok (hormonszerű anyagok) szintézisének gátlását. Ezek az anyagok felelősek az ödéma kialakulásához a gyulladás, fájdalom, a trombózis folyamat gátlásáért és a vérlemezkék ragasztásáért (aggregációjáért)..
  • Az acetil-szalicilsavnak köszönhetően a gyulladásos folyamatok okozta fájdalom jelentősen csökken, és javul a vér mikrocirkulációja a gyulladás fókuszában.
  • A koffein, amely a készítmény része, jelentősen növeli a munkaképességet (fizikai és mentális), csökkenti a fáradtság érzését és csökkenti az álmosságot. A koffein normalizálja az agy érrendszeri hangját és felgyorsítja a véráramot.
  • A paracetamol segít csökkenteni a hőt, és fájdalomcsillapító hatással rendelkezik.

Különleges utasítások

  • Szigorúan tilos alkoholt fogyasztani a gyógyszer szedése közben..
  • Hosszabb kezelés esetén ellenőrizni kell a máj működését..
  • Az acetil-szalicilsav csökkenti vérlemezke-gátló hatását, ezért a betegnek értesítenie kell az orvosot a Askofen-P-ről, ha műtétje van..
  • A gyógyszert nem írják fel 18 éves kor alatti gyermekek és serdülők számára fájdalom enyhítésére, és febrifugként a Askofen-P 15 évesnél fiatalabb gyermekeknél ellenjavallt a Reye-szindróma magas kockázata miatt..

Terhesség és szoptatás alatt

Terhesség és szoptatás alatt ellenjavallt. A gyógyszer egyszeri alkalmazása a terhesség 2. trimeszterében elfogadható, ha az anya számára várható előny nagyobb, mint a magzatra gyakorolt ​​potenciális kockázat..

Ha sürgősen szükség van a Askofen-P szedésére a szoptatás ideje alatt, akkor javasoljuk, hogy hagyja abba a szoptatást.

Gyermekkorban

A gyógyszer ellenjavallt 15 évesnél fiatalabb gyermekeknél lázcsillapítóként és 18 év alatti serdülőknél érzéstelenítőként.

Idős korban

Károsodott vesefunkcióval

A gyógyszer ellenjavallt súlyos vesekárosodás esetén.

Károsodott májműködés esetén

Nem javallt súlyos májműködési zavarok esetén.

Gyógyszerkölcsönhatások

  • Csökkenti a közvetett koagulánsok, a rezerpin, a heparin, a hipoglikémiás gyógyszerek, a szteroid hormonok, a spironolakton, a furosemid, a vérnyomáscsökkentő szív, a köszvényellenes szerek terápiás hatását, amelyek elősegítik a húgysav kiválasztását.
  • Fokozza a GCS, a szulfonilkarbamid-származékok, a metotrexát, a nem narkotikus fájdalomcsillapítók és a nem szteroid gyulladáscsökkentők toxikus hatását.
  • Nem javasoljuk a gyógyszer kombinációját barbiturátokkal, epilepsziás szerekkel, zidovudinnal, rifampicinnel és alkohollal.
  • A paracetamol képes fokozni az antikoagulánsok hatását.

Gyógyszertári nyaralási feltételek

Szabadkézből.

A tárolás feltételei

A gyógyszert gyermekektől elzárva, legfeljebb 25 ° C hőmérsékleten kell tárolni. A felhasználhatósági idő 3 év..

Ár gyógyszertárakban

Askofen-P ára 1 csomag 51 rubeltől.

Az ezen az oldalon található leírás a gyógyszerjegyzet hivatalos verziójának egyszerűsített változata. Az információ csak tájékoztató jellegű, és nem szolgál útmutatásként az öngyógyításhoz. A gyógyszer használata előtt konzultáljon szakemberrel és olvassa el a gyártó által jóváhagyott utasításokat.

Askofen-P

Árak az online gyógyszertárakban:

Askofen-P - kombinált gyógyszer, amelynek fájdalomcsillapító, lázcsillapító és gyulladáscsökkentő hatása van a testre.

Kiadási forma és összetétel

A Askofen-P tablettákban kapható, amelyek mindegyike tartalmazza:

  • Acetil-szalicilsav - 0,2 g;
  • Paracetamol - 0,2 g;
  • Koffein - 0,04 g.

Felhasználási javaslatok Askofen-P

Az utasítások szerint a Askofen-P-t különféle természetű lázas és mérsékelt fájdalom szindrómákra alkalmazzák. A gyógyszer javíthatja a fejfájás és a fogfájás, a migrén, neuralgia, myalgia, ízületi fájdalom, dysalgomenorrhea, lázos betegségek állapotát.

Ellenjavallatok

A Askofen-P használata ellenjavallt az alábbi esetekben:

  • Túlérzékenység a gyógyszer összetevőivel, beleértve az „aszpirin” asztmát;
  • Az emésztőrendszer fekélyi léziói;
  • Emésztőrendszeri vérzés;
  • Vérzéses diatézis;
  • hipoprotrombinémia;
  • K-vitamin;
  • Vérzékenység;
  • Veseelégtelenség;
  • Terhesség és szoptatás;
  • Súlyos artériás hipertónia;
  • Szívkoszorúér-betegség;
  • Glükóz-6-foszfát dehidrogenáz hiány;
  • Glaukóma;
  • Alvászavarok;
  • 15 év alatti gyermekek.

A Askofen-P-t óvatosan kell alkalmazni máj- és köszvénybetegségek esetén..

A Askofen-P adagolása és beadása

A gyógyszert szájon át kell bevenni. Lázas szindróma esetén - 1-2 tabletta naponta háromszor étkezés után, legfeljebb 3 napig egymás után. A fájdalom enyhítésére egyszeri 2 tabletta adagolható. Az Ascofen-P nem használható fájdalomcsillapítóként 5 napnál hosszabb ideig. A gyógyszert elég nagy mennyiségű folyadékkal kell lemosni.

A Askofen-P mellékhatásai

A Askofen-P-hez csatolt utasítások jelzik, hogy a gyógyszer mellékhatásokat okozhat, mint például:

  • Diszpeptikus rendellenességek;
  • Fekélyi változások a gyomor-bélrendszerben;
  • Károsodott máj- és vesefunkció;
  • A hörgő asztma súlyosbodása;
  • Allergiás reakciók.

A gyógyszer hosszantartó használata esetén a beteg szédüléssel, fejfájással, látáskárosodással, fülzúgással panaszkodhat. A Askofen-P képes kiváltani a vérlemezke-aggregációt, vesekárosodást, hypocoagulationt, vérzéses szindrómát, süket. Gyerekekben Reye-szindróma alakulhat ki - az idegrendszer és a psziché változásai, hányás, károsodott májműködés.

Különleges utasítások

A Askofen-P használatakor az alábbi utasításokat kell követni:

  • A szalicilátokat tartalmazó gyógyszerek Reye-szindrómát okozhatnak gyermekeknél;
  • A gyógyszer hosszantartó használata a vérkép és a májfunkció ellenőrzését igényli;
  • A Askofen-P lelassítja a vér alvadását, ezt figyelembe kell venni, ha műtét szükséges.
  • Az acetil-szalicilsav megnehezíti a húgysav eltávolítását a testből, ami a beteg megfelelő hajlamának jelenlétében köszvény rohamot válthat ki;
  • A Askofen-P használata terhesség alatt magzati rendellenességekhez vezethet, szoptatás alatt - a csecsemő vérzéséhez.

A Askofen-P analógjai

A Askofen-P analógjai olyan gyógyszerek, mint az Iralgesic, Coficil-Plus, Citramon P.

A tárolás feltételei

A mellékelt utasítások szerint a Askofen-P-t szobahőmérsékleten, száraz, sötét helyen, gyermekektől elzárva kell tárolni. A gyógyszer eltarthatósági ideje 2 év a gyártás időpontjától.

Talált hibát a szövegben? Válassza ki és nyomja meg a Ctrl + Enter billentyűket.

Askofen-P: használati utasítás

A Askofen-P a fájdalomcsillapító-lázcsillapítók csoportjának kombinált gyógyszere.

Ez a gyógyszer egy fájdalomcsillapító nem narkotikus gyógyszer, amely egy nem szteroid gyulladáscsökkentő, fájdalomcsillapító és pszichostimuláló komponenst kombinál..

Szerkezet

A hatóanyag-tartalom a Askofen-P gyógyszer összetételében:

  • Acetil-szalicilsav - 200 mg.
  • Paracetamol - 200 mg.
  • Koffein - 40 mg.

Használt segédanyagok: burgonyakeményítő, sztearinsav, povidon, talkum, vazelin.

Farmakológiai hatás

A gyógyszer aktív összetevői hozzájárulnak a következő farmakológiai hatásokhoz:

  • Koffein - kiküszöböli a fáradtságot és az álmosságot, növeli a szellemi és fizikai aktivitást, elősegíti a légzőközpont ingerlékenységének fokozását, az erek kitágítását.
  • Az acetil-szalicilsav segíti a lázcsillapító és gyulladáscsökkentő hatásokat; a gyulladásos folyamatok által okozott fájdalom csökkentése; javítja a mikrocirkulációt a gyulladás fókuszában.
  • Paracetamol - segíti a lázcsillapító, fájdalomcsillapító és mérsékelt gyulladáscsökkentő hatásokat.

Miért segít a Askofen-P tabletta??

A Askofen-P gyógyszer alkalmazásának indikációja különböző eredetű enyhe vagy közepes mértékű fájdalomszindróma kezelésére:

  • Fejfájás és migrén.
  • Fogfájás.
  • neuralgia.
  • izomfájás.
  • Ízületi.
  • Algodismenorea.
  • A láz tüneti kezelése akut légzőszervi fertőzések és influenza esetén.

A gyógyszer szedése nem befolyásolja a betegség lefolyását, és a kezelés kiegészítő eleme.

Ellenjavallatok

A Askofen-P használata nem javasolt a gyógyszer aktív vagy segédanyagainak egyéni intoleranciája esetén, a gyomor-bél traktus (akut stádium) eróziós és fekélyes léziói, gyomorvérzés, „aszpirin” asztma, hemofília, vérzéses diatézis, portális hipertónia, K-vitaminhiány esetén, veseelégtelenség.

A gyógyszer ellenjavallt glükóz-6-foszfa-dehidrogenáz hiánya, súlyos artériás hipertónia, súlyos koszorúér-betegség, glaukóma, fokozott ingerlékenység, alvászavarok, műtéti beavatkozások esetén, amelyeket vérzés kialakulása kísér..

A Askofen-P nem alkalmazható gyermekkori szülés (1. és 3. trimeszter), szoptatás ideje alatt és 15 évnél fiatalabb betegek esetén..

Ezt a gyógyszert rendkívül óvatosan írják elő köszvény- és májbetegség kialakulásakor..

Felviteli módszer, adagolás

A tablettákat szájon át kell bevenni étkezés közben vagy közvetlenül után. Ajánlott a tablettát négy óránként bevenni. Erős fájdalom esetén az egyetlen adagot 2 tablettára lehet növelni. Az átlagos napi adag legfeljebb 4 tabletta, a maximális - 8 tabletta. A kezelés időtartama nem haladhatja meg az 1 hetet - 10 napot.

A gyógyszer legfeljebb 5 napig alkalmazható fájdalomcsillapítóként és 3 napnál hosszabb ideig lázcsillapítóként, előzetes recept és orvosi felügyelet nélkül. A kezelőorvos a gyógyszer más adagolását, gyakoriságát és időtartamát írhatja elő, figyelembe véve a betegség tüneteit és a beteg testének egyedi jellemzőit.

Overdose

Túladagolás esetén növekszik az ilyen nemkívánatos mellékhatások kialakulásának kockázata:

  • Enyhe acetil-szalicilsav-mérgezés esetén émelygés, fülzúgás, émelygés, szédülés léphet fel.
  • Súlyos mérgezés esetén görcsök, álmosság, letargia, összeomlás fordulhat elő. Ha az anyagnak a testre gyakorolt ​​negatív hatása fokozódik, légúti rendellenességek figyelhetők meg. Ebben az esetben azonnal forduljon orvoshoz.

Terápiaként a víz-elektrolit- és sav-bázis egyensúlyt folyamatosan ellenőrizni kell. Az lúgszint növekedése segít eltávolítani az acetil-szalicilsavat a testből.

Mellékhatások

A Askofen-P szedése hozzájárulhat az ilyen nemkívánatos reakciók kialakulásához: a gyomor-bélrendszer eróziós és fekélyes elváltozásai, hányás, tachikardia, fokozott vérnyomás, hörgőgörcs, allergiás tünetek.

A tabletták hosszú távú használata szédülés, fejfájás, homályos látás, fülzúgás, ínyvérzés, orrvérzés kialakulását válthatja ki..

Kölcsönhatás más drogcsoportokkal

A Askofen-P fokozhatja a közvetett antikoagulánsok, heparin, hormonok, hipoglikémiás szerek hatásait.

A metotrexát és a nem szteroid gyulladáscsökkentők csoportjából származó gyógyszerek egyidejű alkalmazásával növekszik a nemkívánatos mellékhatások kialakulásának kockázata.

Diuretikumokkal, spironolaktonnal, vérnyomáscsökkentővel és köszvényellenes gyógyszerekkel történő egyidejű alkalmazás esetén megfigyelhető ezen gyógyszerek hatékonyságának csökkenése..

A Askofen-P nem ajánlott kombinálni barbiturátokkal, rifampicinnel, epilepszia elleni gyógyszerekkel, szalicilamidokkal, mivel a májra gyakorolt ​​negatív hatás kialakulhat..

A metoklopramiddal történő egyidejű alkalmazás elősegítheti a paracetamol felszívódását.

A paracetamol és az alkohol kombinációja növeli a hepatotoxikus hatások kialakulásának kockázatát.

További ajánlások

Mivel a Askofen-P gyógyszer aktív alkotóeleme - az acetil-szalicilsav hatással van a vér koagulációjára (lelassítja a folyamatot), a betegnek tájékoztatnia kell orvosát ezen eszköz használatáról, ha műtét készül..

A gyógyszer használata gyermekkorban nem ajánlott, mivel fertőzés esetén fennáll a Reye-szindróma veszélye. Ez a betegség hányás és megnövekedett máj formájában nyilvánul meg..

A gyógyszer hosszan tartó használata mellett a perifériás vér és a máj működésének szisztematikus ellenőrzése szükséges.

Az acetil-szalicilsav hozzájárulhat a húgysav kiválasztódásához, ami kiválthatja a köszvény súlyosbodását.

A Askofen-P tabletta szedésének idején tartózkodnia kell az alkoholfogyasztástól, mivel a gyomorvérzés kialakulásának kockázata áll fenn.

Analógok Askofen-P

A következő gyógyszerek a gyógyszer analógjai: Excedrine, Citramon P, Coficil-plus, Citramon Ultra, Citrapar, Migrenol Extra. Ha helyettesítést kell választani, tanácsos először orvoshoz fordulni.

Tárolás

A Askofen-P gyógyszer tárolását sötét, közvetlen napfénytől védett helyen, legfeljebb 25 fok hőmérsékleten kell elvégezni..

Ár Askopen-P

Az Askofen-P gyógyszer ára:

  • Tabletták, 10 db - 17-20 rubel.
  • Tabletták, 20 db - 35-45 dörzsölje.

Askofen-P

Árak az online gyógyszertárakban:

Askofen-P - kombinált fájdalomcsillapító-lázcsillapító. Gyulladásgátló, lázcsillapító, pszichostimuláló és fájdalomcsillapító hatással rendelkezik..

Kiadási forma és összetétel

A gyógyszer tabletta formájában kapható: lapos-hengeres, fehér vagy fehér, halvány rózsaszín / krémszínű, kockázatos és ferde, szagtalan vagy enyhe jellegzetes illattal, a felület márványozható (10 db. Kontúrcellás vagy bezjacheyakovyh csomagolásban, kartondobozban) 1, 2 vagy 3 kontúrcsomagolás és használati utasítás Askofen-P).

A Askofen-P összetétele tablettánként:

  • hatóanyagok: paracetamol - 200 mg, acetil-szalicilsav - 200 mg, koffein - 40 mg;
  • segédkomponensek: talkum, povidon, kalcium-sztearát, vazelin-olaj VGM-ZOM, burgonyakeményítő, sztearinsav, KE-10-12 szilikon emulzió.

Farmakológiai tulajdonságok

Gyógyszerhatástani

A Askofen-P egy összetett gyógyszer, amelynek hatása az összetételét alkotó egyes összetevők tulajdonságainak köszönhető:

  • paracetamol: fájdalomcsillapító és lázcsillapító hatással rendelkezik;
  • acetilszalicilsav: nem szteroid gyulladáscsökkentő gyógyszer, lázcsillapító, gyulladáscsökkentő és fájdalomcsillapító hatású. A hatásmechanizmus a ciklooxigenázok (COX) 1 és 2 elnyomásával jár, amelyek szabályozzák a fájdalom és gyulladás mediátorok szintézisét. Az acetil-szalicilsav szintén gátolja a vérlemezke-aggregációt;
  • koffein: serkenti az érrendszeri és légzőszerveket, növeli a gerincvelő reflex-ingerlékenységét, csökkenti a vérlemezke-aggregációt, kitágítja az agy ereit, a vázizomokat, a veséket és a szívet; aktiválja a fizikai és szellemi teljesítményt, csökkenti a fáradtságot és az álmosságot.

farmakokinetikája

A Askofen-P farmakokinetikájáról nincs információ.

Felhasználási javallatok

A Askofen-P-t 15 évesnél idősebb serdülőknél és felnőtteknél alkalmazzák, akiknek emelt testhőmérséklete van, akut légzőszervi vírusos fertőzések és más fertőző és gyulladásos betegségek.

Felnőtteknél a Askofen-P javallatai szintén mérsékelt vagy enyhe fájdalomszindróma (fogfájás, migrén, fejfájás, myalgia, ízületi fájdalom, mellkasi radikális szindróma, neuralgia, derékfájás, menstruációs fájdalom).

Ellenjavallatok

  • artériás hipertónia;
  • szívkoszorúér betegség súlyos lefolyása;
  • akut miokardiális infarktus;
  • gyakori kamrai extrasystole;
  • paroxysmalis tachikardia;
  • rétegzett aorta aneurizma;
  • nagynyomású szindróma a portális véna rendszerben;
  • vérzéses diatézis (hemofília, trombocitopén purpura, von Willebrand-betegség - Diana, telangiectasia, trombocytopenia, protrombin véralvadási faktor hiánya a vérben);
  • műtéti beavatkozás, vérzéssel együtt;
  • a gyomor-bél traktus eróziós és fekélyes betegségeinek súlyosbodása;
  • súlyos vese- és / vagy májfunkció;
  • gyomor-bél vérzés;
  • K-vitamin hiány;
  • glükóz-6-foszfát dehidrogenáz enzim hiány;
  • glaukóma;
  • fokozott ingerlékenység;
  • szorongásos rendellenességek (spontán pánikrohamok, félelem a nyitott tér miatt);
  • alvászavar;
  • asztma, amelyet szalicilátok vagy más nem szteroid gyulladáscsökkentő gyógyszerek szedése okoz;
  • gyermekek és serdülők 15 éves korig;
  • a terhesség első és harmadik trimeszterében;
  • a szoptatás időszaka;
  • túlérzékenység a Askofen-P készítmény fő vagy kiegészítő alkotóelemeivel vagy más nem szteroid gyulladáscsökkentő szerekkel szemben.

Relatív (a gyógyszert óvatosan kell használni):

  • súlyos szívelégtelenség;
  • a duodenum vagy a gyomor peptikus fekélyének kórtörténetére utaló jelek;
  • urát (húgysav) nephrolithiasis;
  • magas húgysavszint a vérben;
  • köszvény.

Askofen-P: használati utasítás (adagolás és módszer)

A Askofen-P tablettákat szájon át, étkezés után kell bevenni.

Ajánlott adag - 1-2 db. naponta kétszer vagy háromszor.

A maximális adag napi 6 tabletta. Az adagok közötti intervallum nem lehet kevesebb, mint 4 óra. A gyógyszernek a gyomor-bélrendszerre gyakorolt ​​irritáló hatásának csökkentése érdekében a tablettákat étkezés után kell bevenni, majd le kell mosni tejjel, vízzel vagy lúgos ásványvízzel.

Károsodott máj- vagy vesefunkciójú betegek esetén az adagok közötti intervallumnak legalább 6 órának kell lennie.

A tablettákat nem szabad fájdalomcsillapítóként 5 napnál hosszabb ideig, lázcsillapítóként 3 napnál tovább venni. A Askofen-P egyéb kezelési rendjeit és dózisát a kezelő orvos határozza meg.

Mellékhatások

  • gyomor-bélrendszer: émelygés, hányás, étvágytalanság, a gyomor-bélrendszer eróziós és fekélyes léziói, hasmenés, has- és medencefájdalom, vérzés a gyomor-bélrendszerből, májelégtelenség;
  • szív- és érrendszer: tachikardia, artériás hipertónia;
  • húgyúti rendszer: veseelégtelenség;
  • allergiás reakciók: bőrkiütés, hörgőgörcs, angioödéma.

A gyógyszerrel történő hosszú távú kezelés esetén a következő mellékhatások jelentkezhetnek: fejfájás, szédülés, fülzúgás, süketés, látáskárosodás, csökkent vérrögképződés, csökkent vérlemezke-aggregáció, hajlamos a bőrvérzésre és a nyálkahártyák vérzésére, papilláris nekrózis, gyermekek Reye-szindróma, toxikus epidermális nekrolízis, rosszindulatú exudatív eritéma.

Overdose

A Askofen-P túladagolásának fő jelei: tachikardia, émelygés, gyomorfájdalom, hányás, bőrfájdalom, túlzott izzadás. Enyhe intoxikáció esetén fülzúgás lehetséges, nehezebb helyzetekben - hörgőgörcs, vérzés, nehéz légzés, álmosság, görcsök, a húgyhólyag vizeletének hiánya, összeomlás. A következő szakasz a progresszív légzésbénulás kialakulása és az oxidatív foszforiláció disszociációja, ami légúti acidózishoz vezet.

Ha mérgezés tünetei jelentkeznek, sürgősen orvoshoz kell fordulnia. A betegnek öblítse ki a gyomrot és adjon aktív szenet. Ezután szükség esetén tüneti kezelés.

Különleges utasítások

A Askofen-P tartós használata esetén ajánlott a májműködés és a perifériás vérszám (fehérvérsejtek, vérlemezke, hemoglobin stb.) Monitorozása..

Ha a beteg műtét alatt áll, figyelmeztetnie kell az orvost a gyógyszer szedésére, mivel az acetilszalicilsav gátolja a vérlemezke aggregációt.

Az alacsony acetil-szalicilsav adagok csökkentik a húgysav kiválasztását, ami bizonyos esetekben köszvény rohamot okozhat.

A kezelés alatt nem fogyaszthat alkoholt, mivel az etanol növeli a gyomor-bél traktus vérzésének kockázatát.

Befolyás a járművek és a komplex mechanizmusok vezetésének képességére

A Askofen-P hatását egy ember pszichomotoros képességeire nem írják le.

Terhesség és szoptatás

A gyógyszer ellenjavallt a terhesség első és harmadik trimeszterében. Ennek oka az acetil-szalicilsav teratogén hatása: a Askofen-P első trimeszterben történő szedése magzati rendellenességekhez vezethet (a felső száj szétválasztása); a harmadik trimeszterben - a szülés meggátlására és az artériás csatorna korai bezáródására a magzatban, amelyet megnövekedett nyomás a kis kör erekben és a pulmonalis erek hiperplázia kíséri. A második trimeszterben a gyógyszert csak egyszer lehet bevenni az ajánlott adagban, és csak akkor, ha az anya előnye meghaladja a magzatra gyakorolt ​​lehetséges kockázatot..

Az acetil-szalicilsav kiválasztódik az anyatejbe, és ez növeli a természetes módon táplált csecsemők vérzésének kockázatát (a vérlemezke-funkció károsodása miatt). Ezért, ha a szoptatás ideje alatt a Askofen-P-t kell alkalmazni, javasolt a szoptatás leállítása.

Gyermekkorban használható

Lázcsillapítóként akut légzőszervi vírusos fertőzésekben és más fertőző és gyulladásos betegségekben a gyógyszer ellenjavallt 15 évesnél fiatalabb gyermekek és serdülők számára (a Reye-szindróma kockázata miatt).

Fájdalomcsillapítóként a Askofen-P csak 18 éves vagy annál idősebb betegekben alkalmazható..

Károsodott vesefunkcióval

A gyógyszer ellenjavallt súlyos vesekárosodásban szenvedő betegek esetén.

Károsodott májműködés esetén

Még ha vannak bizonyítékok is, a Askofen-P tilos a súlyos májkárosodásban szenvedő emberek számára.

Gyógyszerkölcsönhatások

Közvetett antikoagulánsokkal, szteroid hormonokkal, hipoglikémiás szerekkel, heparinnal vagy rezerpinnel egyidejűleg történő alkalmazás esetén a felsorolt ​​gyógyszerek terápiás hatása fokozódik.

A Askofen-P csökkenti a húgysav kiválasztását elősegítő furoszemid, köszvényellenes gyógyszerek, spironolakton és vérnyomáscsökkentő gyógyszerek hatékonyságát..

A gyógyszer fokozza a metotrexát, a nem szteroid gyulladáscsökkentő szerek, a szulfonilkarbamidok, a nem narkotikus fájdalomcsillapítók és a glükokortikoszteroidok nem kívánt mellékhatásait..

Kerülni kell a Askofen-P kombinációját zidovudinnal, barbiturátokkal, etanollal, rifampicinnel és epilepsziás szerekkel (a hepatotoxicitás kockázata miatt)..

A paracetamol ötször növeli a kloramfenikol eliminációs idejét. A metoklopramid felgyorsítja a paracetamol felszívódását. A paracetamol ismételt használata esetén fokozható az antikoagulánsok (dicumarin-származékok) hatása. Paracetamollal kombinálva a mikroszomális oxidációs stimulánsok hozzájárulnak annak toxikus metabolitjaihoz, amelyek befolyásolják a máj működését..

A koffein hatására az ergotamin felszívódása aktívabb.

Az analógok

A Askofen-P analógjai: AquaCitramon, Migrenol Extra, Citramon P, Citramon Ultra, Citrapar, Coficil-plus, Citramon-MFF, Citramon P Forte, Excedrine, Citramarin.

A tárolás feltételei

Legfeljebb 25 ° C-on szobahőmérsékleten tárolandó. A gyermekektől elzárva tartandó..

A gyógyszer felhasználhatósági ideje - 3 év.

Gyógyszertári nyaralási feltételek

Szabadkézből.

Vélemények a Askofen-P-ről

A vélemények szerint a Askofen-P meglehetősen népszerű és gyakran használt gyógyszer különféle fájdalmak esetén. A drogot a felhasználók kb. 97% -a ajánlja, akik véleményüket az Internetről hagyták el.

A Askofen-P gyorsan és véglegesen kiküszöböli a fejfájást, növeli a vérnyomást, csökkenti a testhőmérsékletet. A gyógyszer megfizethető és nagyon olcsó.

A betegek körében ellenjavallatok, lehetséges mellékhatások, a tabletták keserű ízét és a fájdalom bizonyos típusainak (algodismenorrhea, hátfájás) nem kielégítő fájdalomcsillapító hatása áll a gyógyszer hátrányaival szemben. A Askofen-P nem alkalmas magas vérnyomású betegek, valamint a gyomor-bélrendszeri problémákkal küzdő betegek számára (a tabletták irritálják a gyomor falait).

A Askofen-P ára a gyógyszertárakban

Tabletta 10 db-os kiszerelésben. 30–40 rubelt vásárolhat. A Askofen-P ára 20 darab csomagban van. 60–70 rubel.